O KLUBIE

GREEN CLUB - KIEDYŚ i DZIŚ

Znany od 1999 roku klub bilardowy na gdańskiej Zaspie od 2012 roku przechodzi etapami metamorfozę wizerunkową. Zmienił się już sam budynek naszego klubu, a wokół powstały parkingi, trawniki, drewniany taras ze sceną, mała architektura np. miejsce na ognisko oraz dodatkowe zadaszenie dla naszych klientów, którzy preferują ciszę i spokój. W bezpośrednim sąsiedztwie powstało też małe Centrum Handlowe Hynka 65. Teren wkoło już nie straszy zaniedbaną przyrodą. Wewnątrz natomiast betonowa posadzka została pokryta elegancką wykładziną, co zmieniło diametralnie wygląd klubu. Bardzo dużo się zmieniło. Na lepsze.
Kultowy Green Club jest największym klubem bilardowym na Pomorzu. Posiada 19 profesjonalnych, 9-stopowych stołów takich firm jak Dynamic, WIK, Rasson oraz Tournament Champion. Systematycznie wymieniane sukna na stołach, profesjonalne bile firmy Aramith oraz klonowe kije bilardowe dają poczucie komfortu i przyjemności podczas gry. Również miłośnicy snookera mogą czuć się zadowoleni z powodu nabycia nowego, 12-stopowego stołu marki Shender.
Green Club jest organizatorem amatorskich turniejów bilardowych, w których każdy może rywalizować z miłośnikami tej gry. Najbardziej popularny, to turniej „poniedziałkowy” dla osób, które chcą pograć z najlepszymi zawodnikami Trójmiasta. W wybrane niedziele organizowane są turnieje regionalne lub ogólnopolskie, na których pojawiają się najlepsi zawodnicy z kraju, będący jednocześnie mistrzami Europy i mistrzami świata. Od wielu lat klub jest zrzeszony w Polskim Związku Bilardowym, a obecnie reprezentowany jest przez 53 drużyn.
Zapraszamy do drużyny zwłaszcza juniorów chcących spróbować swych sił w bilardzie.
Dla osób, które pokochały bilard i chciałyby dowiedzieć się więcej o tym sporcie, a przede wszystkim podnieść swoje umiejętności, jest dostępna Akademia Bilardowa prowadzona przez zawodnika polskiej ekstraklasy bilardowej i pasjonata tej gry - Michała Muklewicza.
Jeśli mówimy o bilardzie, to nie możemy nie wspomnieć o popularnym w telewizji
(dzięki stacji Eurosport) - snookerze. Prowadzimy również Akademię Snookerową, którą prowadzi wieloletni bilardzista i snookerzysta - Łukasz Guzowski.
Ogromne zmiany miały miejsce w części pubowej. Drewniane ławki zastąpione zostały wygodnymi, pikowanymi kanapami i fotelami, które zachęcają do biesiadowania przy dobrym piwie i smacznych przekąskach. Na zmęczonych czeka dobra kawa z ekspresu. W jesienne i zimowe wieczory można rozgrzać się grzanym piwem lub winem. Nasza kuchnia to już nie mała, mrożona gastronomia. Obecnie oferujemy wyborne zupy, dania obiadowe i świeże przekąski, a podpłomyki mają liczne grono fanów. Bar obsługiwany jest przez sympatycznych i dyplomowanych barmanów,
którzy z przyjemnością doradzą w zamówieniach. Szczególnie cieszy liczne grono pań, które coraz częściej przychodzą grać w bilard, a przy okazji rozkoszują się herbatą i kawą, a czeka na nie również wino i smakowite drinki.
Przez te wiele lat odwiedziło nas wiele WIELKICH GWIAZD polskiego i światowego bilarda oraz snookera. Na otwarcie w 1999 roku mieliśmy przyjemność gościć Bogdana Wołkowskiego, który jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata, Europy i Polski w trikach bilardowych.
W roku 2013 odwiedzili nas Stephen Maguire i Stephen Lee - zawodowi snookerzyści z wysp brytyjskich. Regularnie przyjeżdża do nas również polska czołówka na czele z Wojtkiem Szewczykiem, Mariuszem Skonecznym, Mateuszem Śniegockim, Radosławem Babicą,
Mieszkiem Fortuńskim czy Konradem Juszczyszynem.
Jednym z lepszych pomysłów na spędzenie aktywnie czasu wolnego jest wizyta w naszym klubie.
Z pewnością każdy, kto trafi do nas, spędzi tu czas miło, przyjemnie i bezpiecznie.

WBIJAJ DO GREEN CLUB !!